• Żubry
  • Sarny

WIECZÓR Z FILMEM

WIECZÓR Z FILMEM

Technikum Leśne w Białowieży zaprasza na cykl filmów w reżyserii Beaty Hyży-Czołpińskiej...

Technikum Leśne w Białowieży zaprasza na cykl filmów w reżyserii Beaty Hyży-Czołpińskiej

Miejsce projekcji: Aula internatu TL w Białowieży

Kalendarz spotkań (druga sobota miesiąca godz. 17.00):

12 marca 2022 r. „DOKTOR”
Tadeusz Rakowiecki (1878-1965) - doktor medycyny, a jednocześnie krytyk literacki i światowej sławy astronom. Zrezygnował z funkcji ordynatora szpitala w Warszawie oraz objęcia katedry astronomii na uniwersytecie we Lwowie i wybrał Hajnówkę, gdzie został jedynym lekarzem na cały powiat.

9 kwietnia 2022 r. „OBŁAWA”
W lipcu 1945 roku, na terenie wolnej Polski, oddziały Armii Czerwonej i NKWD przeprowadziły tzw. obławę augustowską. Była to największa zbrodnia, dokonana na Polakach po II wojnie światowej, uznana za zbrodnię przeciwko ludzkości
Wyróżnienie honorowe Głównej Nagrody Wolności Słowa przyznane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za rok 2015 za publikacje z obronie demokracji i praworządności.
Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Audycja Historyczna Roku 2016

14 maja 2022 r. „OSTATNIA KSIAŻKA
RYSZARDA KAPUŚCIŃSKIEGO”
Ryszard Kapuściński, jeden z najbardziej znanych i cenionych w świecie polskich pisarzy, urodził się w 1932 r. w Pińsku na Polesiu (dziś Białoruś). Miejsce to miało być tematem jego ostatniej w życiu książki.
Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rok 2009

11 czerwca 2022 r. „MIEJSCE W RAJU”
W Puszczy Białowieskiej jest miejsce wyjątkowe. To leśniczówka Dziedzinka, w której przez ponad 30 lat mieszkała Simona Kossak - biolog, profesor nauk leśnych, popularyzatorka nauki, znana z bezkompromisowych poglądów i działań na rzecz ochrony przyrody.
Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego 2015