• Żubry
  • Sarny

Wystawa Twórczości Marzanny Szkuty

Wystawa Twórczości Marzanny Szkuty

Wystawa Twórczości Marzanny Szkuty "BEZPIECZNE SERCE PUSZCZY" oraz fotografia Magdaleny Właszek i Krzysztofa Onikijuka

„BEZPIECZNE SERCE PUSZCZY”
Wystawa twórczości Marzanny Szkuty
w Centrum Turystyki i Promocji „Kraina Żubra”Wystawa pt. „Bezpieczne Serce Puszczy” to prezentacja twórczości Marzanny Szkuty oraz prac artystów fotografów: Magdaleny Właszek i Krzysztofa Onikijuka. Autorka tym razem chce zwrócić uwagę na zagrożenia na drogach biegnących przez obszary leśne na przykładzie Puszczy Białowieskiej – Perły Europejskich Lasów i Obiektu Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, gdzie szlaki ludzkich migracji przecinają się ze szlakami dzikich zwierząt.

Wystawie towarzyszą akcje profilaktyczne z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce (Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego), Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, Straży Leśnej Nadleśnictwa Hajnówka, Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Białymstoku. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wybudzenie wrażliwości, wyobraźni i edukacja w zakresie minimalizowania niebezpieczeństw oraz udzielania pierwszej pomocy. Inspiracją dla tego wydarzenia są osobiste doświadczenia autorki wystawy i troska o „bezpieczne migracje” wszystkich istot.

Wernisaż wystawy wzbogacony został Programem Poetycko – Muzycznym "Skądś dokądś" w wykonaniu duetu Adam "Romanoff" Romanowicz i Grzegorz Kowalewski, w tym premierą piosenki pt. „Deszcz” (słowa: Marzanna Szkuta, muzyka: Adam "Romanoff" Romanowicz) oraz poezją Marzanny Szkuty.

"Skądś dokądś" to program, w którym poezja śpiewana przeplatana wierszami Marzanny Szkuty prowadzi nas przez ścieżkę życia, pełną leśnych kolorów, dźwięków, zapachów przeplatających się z ludzką miłością, radością, smutkiem, tęsknotą tworząc jedność. Podobnie, jak śmierć jest nieodłączną częścią życia, tak człowiek jest niezaprzeczalnie częścią przyrody.


Organizatorzy:

Marzanna Szkuta
Centrum Turystyki i Promocji „Kraina Żubra”
Nadleśnictwo Hajnówka, Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Białowieska”

Wsparcia i patronatów udzieliły:

Starosta Hajnowski
Wójt Gminy Białowieża
Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce
Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Białymstoku
Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego
Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego
Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej”
Wydawnictwo Biały Wilk Laura Żurawska
PUA ASTWA Sp. z o.o.

Patronat medialny:

TVP3 Białystok
TV Podlasie
Polskie Radio Białystok
Radio Akadera


Program wydarzenia 14 sierpnia w Centrum Turystyki i Promocji „Kraina Żubra” (Budy Leśne 1, k. Białowieży)
godz. 14.00 - 18.00
Profilaktyczno-edukacyjna akcja drogowa z udziałem Policji, Straży Pożarnej i Straży Leśnej

godz. 17.00
Wernisaż z Programem Poetycko – Muzycznym „Skądś dokądś” (autor: Adam "Romanoff" Romanowicz) rozpocznie się o godzinie 17.00

Wystawa potrwa do 15 września br., ale tylko w dniu wernisażu będzie można zobaczyć oryginalne prace Marzanny Szkuty, a potem tylko na fotografiach.

plakat bezpieczne serce.jpg

Plakat i program poniżej.