• Żubry
  • Sarny

Igrzyska Dzieci Szkolnego Związku Sportowego

Igrzyska Dzieci Szkolnego Związku Sportowego

Nasi chłopcy sprawdzali swoje umiejętności ze szkołami trenującymi piłkę nożną w hajnowskich klubach...

Chłopcy szkoły podstawowej w Białowieży klas IV-VI w ramach współzawodnictwa Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego w dniu 26 września 2019r., rozegrali turniej piłki nożnej. Wzięło w nim udział siedem drużyn – ogółem około 80 zawodników. W pierwszej fazie chłopcy rozegrali eliminacje grupowe systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach „orlika” przy I LO i SP. Wicemistrzowie i mistrzowie grup walczyli o czołowe miejsca oraz awans do następnej fazy rozgrywek.
 
Nasi chłopcy sprawdzali swoje umiejętności ze szkołami trenującymi piłkę nożną w hajnowskich klubach. Na tle Hajnówki nie wyglądało to najlepiej – dwie przegrane, ale „niespodziewanie” pokonali SP Czeremcha 2:1 ostatecznie plasując się w środku tabeli zajęli III miejsce w grupie i V w całym turnieju. Satysfakcja z pokonania przeciwników z Czeremchy była ogromna, a nasi „siatkarze” poczuli się prawie jak polscy piłkarze po awansie do Mistrzostw Europy….

WYNIKI:

GRUPA „A”
SP 2 Hajnówka – SP Czeremcha   1: 0
SP 1 Hajnówka – SP Białowieża   7: 1
SP Białowieża – SP 2 Hajnówka   0: 7
SP Czeremcha– SP 1 Hajnówka   0: 2
SP Czeremcha – SP Białowieża   1: 2
SP 2 Hajnówka – SP 1 Hajnówka   0: 0

GRUPA „B”
SP 4 Hajnówka – SP 3 Hajnówka   4: 2
SP 3 Hajnówka – SP Narewka   1: 3
SP Narewka – SP 4 Hajnówka   0: 5

FINAŁ:
SP 2 Hajnówka – SP Narewka   8: 3
SP 4 Hajnówka – SP 1 Hajnówka   1: 0

KLASYFIKACJA  SZKÓŁ
I miejsce -  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 4 w HAJNÓWCE - awans                                                                   
II miejsce – SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 w HAJNÓWCE.
III miejsce – SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 w HAJNÓWCE
IV miejsce – SZKOŁA PODSTAWOWA w NAREWCE
V – VI miejsce – SZKOŁA PODSTAWOWA w BIAŁOWIEŻY
                      - SZKOŁA PODSTAWOWA nr 3 w Hajnówce
VII miejsce – SZKOŁA PODSTAWOWA w CZEREMSZE

Foto dzięki OSiR Hajnówka – dziękujemy za piękne emocje.

Opracował: Jarosław Kutikow