Mikołajkowy turniej o Puchar Wójta Gminy Białowieża

17 grudnia był w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Białowieży dla najmłodszych siatkarzy dniem szczególnym. Rozegrano bowiem Mikołajkowy turniej w piłce siatkowej „dwójek” i „trójek” chłopców.

To kolejny turniej w Białowieży, który rozpoczął medalową karierę młodych zawodników. Do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów w dwóch kategoriach (dwójki i trójki). Udział wzięły drużyny z MOSiR Bielsk Podlaski, MSM „Olimpik” Mońki, LUKS Sokół Dziadkowice, SUKSS Suwałki oraz UKS Olimpijczyk Białowieża.

Znakomicie w tych rozgrywkach radził sobie białowieski „narybek” siatkarski. W obydwu kategoriach wygrywali swoje mecze. Na uwagę zasługuje fakt, iż wśród gospodarzy do rywalizacji przystąpili uczniowie klas II i II szkoły podstawowej, którzy pomimo wieku nie odstawali poziomem od swoich starszych kolegów z klas IV, choć o zwycięstwo było bardzo trudno. Ich zaangażowanie oraz walka wywołały dreszcze emocji wśród zgromadzonych kibiców. Szczególnie sukcesy i porażki najmłodszych przeżywali rodzice, dopingujący swoje pociechy. O kolejności końcowej, decydowały nawet małe punkty. Zawodnicy UKS wypadli w rozgrywkach bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsce.

W przerwie turnieju, zawodnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców i organizatorów.

Po niesamowicie zaciętych walkach w każdym spotkaniu, ustalono ostateczną kolejność, a dekoracji dokonała Pani dyrektor Barbara Leoniuk, wraz z Zarządem UKS Olimpijczyk.

Na zakończenie turnieju do akcji wkroczył „Mikołaj” w postaci organizatorów i sponsorów, którzy ufundowali najmłodszym super prezenty. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zawodnicy z drużyn wymarzone statuetki oraz nagrody rzeczowe.

„Świętym Mikołajem” turnieju byli: Wójt Gminy Białowieża, Białowieski Ośrodek Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży oraz UKS Olimpijczyk Białowieża.

Klasyfikacja końcowa:
Klasy V: