• Żubry
  • Sarny

Puchar Polski Nordic Walking 2017

Puchar Polski Nordic Walking 2017

Zaproszenie na Puchar Polski Nordic Walking 2017

Ruszyły zapisy na Puchar Polski Nordic Walking! WIELKI FINAŁ zawodów w Hajnówce

Jak na kijki to tylko w regionie Puszczy Białowieskiej! Malownicza Kraina Żubra opleciona szlakami nordic walking (ale nie tylko) to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Bo unikatowa przyroda, bo czyste powietrze, bo gościnni ludzie i kuchnia palce lizać! O wszystkich walorach puszczańskiego matecznika przekonają się Ci, którzy 9 września br. zameldują się na starcie Wielkiego Finału Pucharu Polski Nordic Walking. Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Polska Federacja Nordic Walking oraz Nadleśnictwo Hajnówka serdecznie zapraszają do udziału w imprezie sezonu! Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, solidna porcja sportowej rywalizacji i ta piękna przyroda… Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, na skraju naturalnej perełki z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO – Puszczy Białowieskiej.

Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Hajnówce od 2012 r. Powiat Hajnowski (Hajnówka) jest jednym z przystanków maszerów – bowiem w ramach Pucharu Polski Nordic Walking odbywa się cykl zawodów w poszczególnych miejscowościach. Finał – dotąd rozgrywany w Gdańsku, siedzibie organizatora tj. Polskiej Federacji Nordic Walking. W 2016 r. po raz pierwszy w  historii Pucharu Polski Nordic Walking to Hajnówka była gospodarzem finału. Nie inaczej będzie w trakcie tegorocznej edycji.

Zapisy już ruszyły!!!

Uczestnicy dokonują zapisów oraz opłaty na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl  lub przeddzień zawodów od g.18.00 na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.  

Tradycyjnie mieszkańcy Hajnówki i bliskich okolic mogą wziąć udział bezpłatnie - pod warunkiem, że zapiszą się za pośrednictwem strony internetowej (do środy 6 września) - zapisy w biurze zawodów na miejscu wiążą się z opłatą. Pomocy przy rejestracji udziela biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej "Region Puszczy Białowieskiej" w Hajnówce ul. 3 Maja 45, tel. 85 682 43 81, www.lot.bialowieza.pl). Z kolei informacji organizacyjnych na temat imprezy udziela Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce, 85 682 30 46.

Nowością w tym roku jest możliwość otrzymania koszulki ze swoim imieniem i nazwiskiem - warunek jest taki, by zapisać się poprzez www.pucharpolskinw.pl do dnia 30 sierpnia br. (środa).

Miejscem   startu   i   mety   zawodów   jest   przystanek   kolejki   leśnej   na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Zawody będą rozgrywane na dystansie 20 km, 10 km oraz 5 km w naturalnym terenie, trasami w Puszczy Białowieskiej. Zawody rozgrywane będą w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować  może każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycję.

Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, pakiet startowy, możliwość wypożyczenia sprzętu także w dniu imprezy, doskonałą zabawę, a po sportowych zmaganiach – tradycyjną imprezę integracyjną. Ale na tym nie koniec atrakcji – dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do przejażdżki kolejki wąskotorowej, wezmą także udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. A do wygrania m.in. samochód marki Suzuki Swift - każdy kto weźmie udział w zawodach ma szansę na wygraną.

Tak więc już dziś rezerwujcie termin w kalendarzu i 9 września widzimy się na starcie FINAŁU Pucharu Polski Nordic Walking. Do zobaczenia!

Regulamin zawodów: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/regPP

Zapisy Hajnówka 5 km  http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/zapisy_na_731

Zapisy Hajnówka 10 km  http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/zapisy_na_730

Zapisy Hajnówka 21,1 km http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/zapisy_na_729

Regulamin loterii promocyjnej "Wygraj samochód w Pucharze Polski Nordic Walking"http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/loteriapromocyjna

Kodeks Dobrych Praktyk http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/kodeks

 

            ORGANIZATORZY:

Starostwo Powiatowe w Hajnówce
Nadleśnictwo Hajnówka
Polska Federacja Nordic Walking

PATRONATY
Wojewoda Podlaski
Marszałek Województwa Podlaskiego
Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych
Wrota Podlasia

PARTNERZY
LOT "Region Puszczy Białowieskiej"
Gmina Narewka
Urząd  Miasta Hajnówka
Park Wodny w Hajnówce
Białowieski Park Narodowy
Hajnowski Dom Kultury

PARTNER MEDIALNY
Gazeta wyborcza
TVP 3 Białystok
TVK Hajnówka
TV Podlasie
Radio Białystok
Radio/Telewizja Jard
Radio Racja
Tygodnik Niwa