• Żubry
 • Sarny

Puchar Wójta Gminy Białowieża zdobyty!!!

Puchar Wójta Gminy Białowieża zdobyty!!!

Do udziału w turnieju zgłosiło się 13 drużyn, które zostały podzielone na grupę zaawansowaną i dwie grupy amatorów.

           W dniach 23-24 luty 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Białowieży odbył się XII Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża. Do udziału w turnieju zgłosiło się 13 drużyn, które zostały podzielone na grupę zaawansowaną i dwie grupy amatorów.

Imprezę rozpoczął występ artystyczny grupy tanecznej „Hunters”, a zaraz po nim, turniej oficjalnie otworzył Wójt Gminy Białowieża Grzegorz Kasprowicz w towarzystwie Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Prezesa i członków Zarządu UKS Olimpijczyk Białowieża. Cała impreza była organizowana i prowadzona przez Prezesa UKS Olimpijczyk Białowieża Jarosława Kutikowa.

          Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie sportowym i odbywały się w atmosferze fair play. Mimo kontuzji niektórych zawodników, drużyny dawały z siebie wszystko. Grupę zawansowaną wygrała, jak w zeszłym roku, drużyna Straży Granicznej z naszym absolwentem Stefanem Ochryciukiem na czele, który z drobnym urazem, doskonałymi zagrywkami poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. 

            W grupie amatorskiej, meczem, który przyniósł nam najwięcej emocji był mecz o trzecie miejsce, między Zespołem Szkolno – Przedszkolnym I, a drużyną Instytutu Biologii Ssaków PAN I.  ZS-P na własnej Sali wygrało dopiero w tie-breaku (15-13) zajmując 3 miejsce i pokazując, że przez ostatni rok utrzymali formę na tym samym poziomie. Formę utrzymała również drużyna Technikum Leśnego w Białowieży. Zeszłoroczni zwycięscy grupy amatorskiej pokonali w w finale zespół Instytutu Badań Leśnictwa 2-0 i kolejny raz wygrali turniej. Na szczególną uwagę zasługuje zawodnik Technikum Leśnego, Pan Jerzy Patejuk, który narzekając na swoją kondycję coraz częściej, a gra coraz lepiej.

W tym roku gościliśmy również drużynę naszych przyjaciół z Novickovickoj Sredniej Szkoly Kamienieckoho Rajona, którzy zajęli solidne piąte miejsce i z okazałym pucharem wracają do domu.

          Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary, które wręczał Wójt Gminy Białowieża Grzegorz Kasprowicz, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Krzysztof Petruk, Wicedyrektor Barbara Leoniuk, Dyrektor Białowieskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Turosińska – Durlik oraz pomysłodawca i sponsor turnieju Jerzy Chilecki.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju - tworząc tabele, wpisując właściwe wyniki i skrupulatnie licząc zdobywane punkciki – czuwali Radosław i Anetta Świć oraz Piort i Marta Leoniuk.  A ostateczna końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Zaawansowani:

 1. Placówka Straży Granicznej
 2. S. „Żubr: Białowieża
 3. Białowieski Park Narodowy I
 4. Nadleśnictwo Białowieża

Amatorzy:

 1. Technikum Leśne
 2. Instytut Badawczy Leśnictwa
 3. Zespół Szkolno-Przedszkolny I
 4. Instytut Biologii Ssaków PAN I
 5. Novickovickaja Sredniaja Szkola Kamienieckoho Rajona
 6. Urząd Gminy Białowieża
 7. Białowieski Park Narodowy II
 8. Instytut Biologii Ssaków PAN II
 9. Zespół Szkolno-Przedszkolny II

            Pragniemy gorąco podziękować panu Wójtowi Gminy Białowieża za objęcie patronatem turnieju oraz wsparcie finansowe. Dziękujemy również wszystkim sponsorom i każdemu, kto przyczynił się do tego, że turniej odbył się na tak wysokim poziomie.  Przy okazji turnieju, po raz pierwszy odbyła się charytatywna zbiórka żywności dla Schroniska „Ciapek” w Hajnówce, która  została bardzo pozytywnie odebrana przez zawodników i sympatyków siatkówki.

            Szczególne podziękowania należą się Dyrektorom Zakładów Pracy, a w szczególności dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za udzielone wsparcie i pomoc organizacyjną. Wyjątkowe podziękowania  kierujemy w stronę państwa Aliny i Romana Wołkowyckich, którzy kolejny już raz udostępnili nam swoją wspaniałą wiatę z miejscem ogniskowym na zakończenie turnieju.

            Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ranga, organizacja i poziom sportowy turnieju był coraz wyższy, a dokonaliśmy tego dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację i pomoc  tym roku. Dziękujemy serdecznie jeszcze raz sponsorom i współorganizatorom w imieniu własnym, wójta oraz dzieci, które z niecierpliwością będą oczekiwać następnej edycji turnieju, by wygrać kolejną nagrodę!!!

Sponsorzy i współorganizatorzy XII Turnieju Zakładów Pracy:

Urząd Gminy Białowieża – sponsor główny
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży
Jolanta i Janusz Szpakowicz – główny sponsor indywidualny
„Jerzyk” – Jerzy Chilecki
Alina i Roman Wołkowyccy – Kwatera Nad Stawami
Białowieski Park Narodowy
Artland Hajnówka
„Arhelan” Burzyńscy sklep nr 49 w Białowieży
Agnieszka i Mirosław Kołodzińscy
Agnieszka i Michał Panfiluk
Agnieszka i Paweł Stankiewicz
Auto Komis RYBAK Białystok
Anna  i Janusz Szawkało
Anna i Anatol Plewa
Barbara i Mirosław Bruszewscy
Białowieski Ośrodek Kultury
Babushka Bistro Białowieża
Dom Dziecka w Białowieży
Chaty w Białowieży Wojciech Kuryło
Cukiernia ‘Emma”  Borowik
Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik”
Firma Handlowo-Usługowa „Cerex” Renata Wasilewska
Grafix Białystok
Gospodarstwo ogrodnicze Wilczewscy
Hajstra Wojciech Sobociński
Hermes sp. z o.o.
Instytut Badawczy Leśnictwa
Instytut Biologii Ssaków PAN
Irena i Jerzy Dowbysz „Gospoda pod Żubrem”
Joanna i Anatol Lewczuk kwatera „Na skraju”
Kwiaciarnia Lawenda Elżbieta Zakrzewska, Grażyna Kardasz
„Mango” PPHU Mirosław Popow
Market Fachowiec
Mariola i Przemysław Glencner
Nadleśnictwo Białowieża
Narwik Barbara i Piotr Bajko
P.P.H.”Karmel” Import Export Hajnówka
Park Wodny w Hajnówce
Pokrycia dachowe Norbert Owerczuk
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddz. w Białowieży
Przewodniczący Rady Gminy Białowieża
Pensjonat Unikat
Posterunek Policji w Białowieży
Ptaszyńska Małgorzata
Restauracja Parkowa
Placówka Straży Granicznej w Białowieży
 „Sklep Rybny” Z. i M. Dzwidziuk, M. Dziubonos”
Soccer Salon Sportowy Białystok
„Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa „Krynka”
Drewutnia  sklep z pamiątkami Katarzyna i Przemysław Szuma
Technikum Leśne w Białowieży
TON S.j. PHU Kardasz i wspólnicy
T. S. Żubr Białowieża
Trans-Stol  Jan Masalski przewóz osób
Wexpol Meble Wiesław Jurczuk
Woronowicz Halina
Wójcik Jan
Zawodnicy Instytutu Biologii Ssaków
UKS „Olimpijczyk” Białowieża

Ze sportowym pozdrowieniem
Piotr Leoniuk, Jarosław Kutikow