• Żubry
  • Sarny

Siatkarki Grały dla Papieża

Siatkarki Grały dla Papieża

Dziewczęta szkoły podstawowej w Białowieży rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu od wyjazdu na cykliczny turniej siatkarski w Dziadkowicach „Gramy dla Papieża"...

Dziewczęta szkoły podstawowej w Białowieży rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu od wyjazdu na cykliczny turniej siatkarski w Dziadkowicach „Gramy dla Papieża". W pierwszym meczu szóstoklasistki wzmocnione jedną uczennica klasy ósmej i jedna siódmej nie dały rady atomowo zagrywającym ósmoklasistkom z Kleszczel. Różnica wieku zrobiła swoje – dziewczęta przegrały 3:0, ale dala solidne przygotowanie przed następnym meczem z gospodyniami z Dziadkowic. Nasze zawodniczki przystąpiły do meczu bez kompleksów obejmując kilkupunktowe prowadzenie 5:1 od początku meczu, które utrzymywały do momentu wejścia na zagrywkę kapitan z Dziadkowic. Niestety w samej końcówce to właśnie brak doświadczenia i potężna zagrywka nie pozwoliły objąć prowadzenia w pierwszym secie. Znakomity początek drugiej partii oraz ponowne wysokie prowadzenie dała bardzo dobra gra w obronie i przyjęciu. W drugiej partii nasze dziewczęta grały jeszcze lepiej, ale zeszły pokonane 27:25. Niestety powtórzył się scenariusz z pierwszego seta i wobec znakomitej zagrywki w końcówce seta kapitan z Dziadkowic nasze dziewczęta przegrywały już 2:0. Na trzecią partię wyszły pozostałe dziewczęta, które do tej pory mało grały na boisku. Zanotowały dobry występ, ale nie dał rady przeciwniczkom i ostatecznie przegrały trzecią partię i cały mecz 3:0. W meczu o I miejsce gospodynie uległy SP Kleszczele 3:0. W trakcie turnieju tradycyjnie przygotowano poczęstunek w postaci „bogatych” kanapek oraz  pysznego ciasta i gorącej herbatki, które po wysiłki smakowały jeszcze lepiej.

Był to dobry, choć przegrany turniej naszych siatkarek i kolejne przetarcie przed rozgrywkami w szkolnej rywalizacji w powiecie i województwie.

Kolejność końcowa:
1. SP Kleszczele
2. SP Dziadkowice
3. SP Białowieża

SP Białowieża – Katarzyna Bajko, Magdalena Chilecka, Natalia Kaczanowska, Oliwia Krasowska, Olga Morawska, Julia Ozougwu, Julia Sieńczuk, Angelika Szpakowicz, Oliwia Topolewska, Maria Wołosik.

Pamiątkowe medale wręczyli wójt gminy Dziadkowice Antoni Brzeziński oraz dyrektor szkoły podstawowej mgr Robert Zalewski.

Dziękujemy za zaproszenie i organizację paniom Dorocie Liguz i Ewie Michalskiej, gdyż po raz kolejny uczestniczyliśmy we wspaniale przygotowanym turnieju.

Opiekun: Jarosław Kutikow