• Żubry
  • Sarny

Siatkarze SP i UKS Grali dla Papieża

Siatkarze SP i UKS Grali dla Papieża

Chłopcy szkoły podstawowej w Białowieży oraz UKS Olimpijczyk Białowieża wzięli udział w cyklicznym turnieju piłki siatkowej w Dziadkowicach „Gramy dla Papieża"...

Chłopcy szkoły podstawowej w Białowieży oraz UKS Olimpijczyk Białowieża wzięli udział w cyklicznym turnieju piłki siatkowej w Dziadkowicach „Gramy dla Papieża". W turnieju wystartowały dwie drużyny chłopców z Białowieży oraz dwie drużyny z Dziadkowic. Nie dojechał niestety zespół z Kleszczel.

Pierwsze mecze zespoły rozegrały pomiędzy sobą. SP Dziadkowice I pokonały SP Dziadkowice II, a SP Białowieża I wygrała z UKS Białowieża II. Kolejne mecze przyniosły już ogromne emocje. Przy świetnym dopingu publiczności gospodarzy SP Białowieża I pokonała SP Dziadkowice II 2:0, SP Dziadkowice I minimalnie - po bardzo zaciętym i wyczerpującym meczu - wygrały z UKS Białowieżą II - 2:0. W decydujących meczach o miejsce III UKS Białowieża II – pokonał 2:0 SP Dziadkowice II, a SP Białowieża I wygrała 2:0 z SP Dziadkowice I, zajmując I miejsce w turnieju. Serdeczne podziękowania przekazujemy paniom Dorocie Liguz i Ewie Michalskiej. W trakcie turnieju tradycyjnie przygotowano poczęstunek w postaci „bogatych” kanapek oraz  pysznego ciasta i gorącej herbatki, które po zwycięstwie smakowały wyśmienicie.

SP BIAŁOWIEŻA I – Wojciech Bruszewski, Kamil Glencner, Szymon Jabłoński, Mateusz Kruk, Michał Lickiewicz, Jakub Ptaszyński.

UKS BIAŁOWIEŻA II – Maksymilian Czeremczuk, Michał Glencner, Oliwier Pasyńczuk, Szpakowicz Mateusz, Jakub Szyłak, Igor Tyczyno, Gabriel Wołkowycki.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Białowieża I
2. SP Dziadkowice I
3. UKS Białowieża II
4. SP Dziadkowice II

Dekoracji oraz wręczenia pamiątkowych medali i pucharów dokonał wójt gminy Dziadkowice Antoni Brzeziński oraz dyrektor szkoły podstawowej mgr Robert Zalewski. Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał zawodnik SP Białowieża I Kamil Glencner.

Opiekunowie: Jarosław Kutikow, Piotr Leoniuk.