• Żubry
  • Sarny

Udany sprawdzian dziewcząt UKS „Olimpijczyk” Białowieża

Udany sprawdzian dziewcząt UKS „Olimpijczyk” Białowieża

Do rywalizacji w Turnieju Niepodległości dziewcząt klas V Stowarzyszenie Sportowe Rekord Zambrów zaprosiło 20 drużyn podzielony na 4 grupy.

 

Do rywalizacji w Turnieju Niepodległości dziewcząt klas V Stowarzyszenie Sportowe Rekord Zambrów zaprosiło 20 drużyn podzielony na 4 grupy. Dwa zwycięstwa z Wyszkowem i Szepietowem oraz porażka UKS Olimpijczyk Białowieża I z czwartą drużyna Mistrzostw Polski Zambrowem I oraz Siemiatyczami I, dały dziewczętom dopiero trzecie miejsce w grupie i prawo gry o miejsca 9-16. Zabrakło niewiele bo 0,26 punktu. Białowieża II pomimo dobrych wyników i bardzo zaciętych setów 24:26 nie zdołała pokonać żadnej z drużyn w grupie.

Białowieża I w grze w grupie 9-16 po trzech zwycięstwach i jednej porażce, zwyciężyła Siemiatycze II zajmując ostatecznie 11 miejsce, zaś Białowieży II w grze o miejsca udało się pokonać drużynę z Zambrowa i wyjść ostatecznie z wygraną w turnieju. Był to wyczerpujący 9-godzinny, ale bardzo cenny sprawdzian z drużynami z woj. podlaskiego i centralnej Polski.

Opracował: JarosławKutikow