• Żubry
  • Sarny

Zakończenie gry na finałach grupy

Zakończenie gry na finałach grupy

Siatkarska młodzież Publicznego Gimnazjum w Białowieży do rywalizacji w finałach grupy południowej w piłce siatkowej przystąpiła z zaliczoną porażką z Tykocina, przegrywając w półfinale z gospodarzami 1:2.

Chłopcy, aby awansować dalej, postawieni zostali przed bardzo trudnym zadaniem. Zmuszeni byli do wygrania pierwszego spotkania i liczyć na potknięcie przeciwników.  Już w pierwszym meczu nasi gimnazjaliści nie sprostali chłopakom z PG Mońki przegrywając 0:2. Tykocin wygrał spotkanie z PG Supraśl 2:1 i już było wiadomo, że nie ma mowy o awansie. Pozostał mecz pocieszenia, w którym uczniowie naszej szkoły pokonali gospodarzy z Supraśla 2:1, zajmując III miejsce w finale.

Reasumując nasza szkoła zajęła II – miejsce w powiecie, II - miejsce w  półfinałach grupy południowej oraz III – miejsce w finałach grupy południowej. Na awans do ósemki najlepszych drużyn w województwie przyjdzie jeszcze poczekać przynajmniej rok.

Skład drużyny: Bruszewski Jakub, Sikorski Krzysztof, Iwaniuk Sebastian, Kacprzak Kacper, Kosiński Bartłomiej Jan, Sieńczuk Paweł, Skiepko Dawid, Skiepko Krystian, Wołkowycki Jakub, Woźniak Oskar Tomasz, Winnicki Hubert Gabriel. 

Opracował: nauczyciel w-f Jarosław Kutikow.