• Żubry
  • Sarny

I Białowieski Turniej Sołectw

I Białowieski Turniej Sołectw

W sobotę 26 sierpnia odbył się I Białowieski Turniej Sołectw zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Białowieży. Każdy z uczestników wydarzenia, zarówno mały, jak i duży, mógł na nim znaleźć coś dla siebie

Konkursy sprawnościowe, dmuchańce, strzelnica, malowanie twarzy, zabawy z chustą czy bańkami mydlanymi, przysporzyły wszystkim obecnym wiele radości. Nie można również zapominać o pokazie umiejętności strażacki strażaków z KPPSP w Hajnówce i OSP Białowieża. Ogromnym powodzeniem cieszyły się także babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana i szarlotka przygotowana przez poszczególne sołectwa. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że był to wprawdzie turniej pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

Końcowa kolejność zawodów:
1. Sołectwo Stoczek.
2. Sołectwo Gródki.
3. Sołectwo Zastawa.
4. Sołectwo Podolany i Budy.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i partnerom, którymi byli:
- sołtys Walentyna Kozak,
- sołtys Krystyna Dobrzyńska,
- sołtys Jan Micun,
- sołtys Piotr Buszko,
- sołtys Grzegorz Orzechowski,
- przewodniczący Rady Gminy Białowieża Krzysztof Zamojski,
- Michał Olszewski,
- Mateusz Gutowski,
- Piekarnia Hermes,
- Białowieski Ośrodek Kultury,
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce,
- Platforma Obywatelska Powiatu Hajnowskiego,
- Technikum Leśne w Białowieży.

Do zobaczenia za rok!

Mateusz Gutowski
Foto. Marta Orzechowska, Małgorzata Orzechowska.