• Żubry
  • Sarny

Jubileusze małżeństwa

Jubileusze małżeństwa

15 listopada 2017r. odbyła się szczególna uroczystość - jubileusze małżeństwa.

Wśród jubilatów były pary obchodzących piećdziesiątą rocznicę małżeństwa – Złote Gody, a także pary obchodzące sześćdziesiatą rocznicę – Diamentowe Gody. Imprezę zorganizowano bardzo uroczyście, w salach Białowieskiego Ośrodka Kulury.

Powitała zebranych Irena Kozak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Białowieży. Następnie głos zabrał Grzegorz Kasprowicz – Wójt Gminy. Małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Parom obchodzącym Złote Gody zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Grzegorz Kasprowicz. W miły świąteczny nastrój jubilatów, ich rodziny oraz gości wprowadził występ dzieci  z zespołu działającego przy Białowieskim Ośrodku Kultury.

Były też kwiaty, drobne upominki oraz tradycyjna lampka szampana i tort.

Gratulujemy tak wspaniałego stażu małżeńskiego  i życzymy szanownym Jubilatom dużo zdrowia, radości z każdego wspólnie przeżytego dnia, pogody ducha  i kolejnych wspaniałych rocznic.

Wszyscy, z którymi rozmawialiśmy czuli się dowartościowani tą formą świętowania jubileuszu.

(ik)