• Żubry
  • Sarny

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Hajnowski Dom Kultury zapraszają na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Hajnowski Dom Kultury
zapraszają na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
12 sierpnia 2016r. (piątek), godz. 17.00,
Amfiteatr w Hajnówce.Już po raz kolejny zespół zaprezentuje się na hajnowskiej scenie w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. Pieśni w duchu patriotycznym wyśpiewane zostaną mocnymi głosami (tenor, baryton).  Wraz z nim wystąpią także zaproszeni goście – byli członkowie zespołu. Wśród nich będzie znany tenor, śpiewak operowy - Michał Skiepko oraz Edward Romanowski (baryton), artyści mający swe rodzinne korzenie w naszym regionie. Obecnie podbijają światowe sceny operowe.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym oraz cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Przedmiotem jego działalności jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych, chóralnych. Współpracują z nim uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni. W swoim repertuarze odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa.

Zapraszamy!