• Żubry
  • Sarny

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Jak co roku Białowieża świętowała 11 listopada. Obchody rozpoczęły się mszą...

Jak co roku Białowieża świętowała 11 listopada. Obchody rozpoczęły się mszą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Po mszy odbył się przepiękny koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Leśników Białowieskich.

Następnie uroczystości przeniosły się pod pomnik Marszałka Piłsudskiego w Parku Dyrekcyjnym. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego i wysłuchaniu okolicznościowego przemówienia Krzysztofa Zamojskiego, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Białowieża, nastąpiło złożenie wieńców przez przybyłe delegacje. W tym roku w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Gminy Białowieża i Rady Gminy Białowieża, Nadleśnictwa Białowieża, Białowieskiego Parku Narodowego, Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Badawczego Leśnictwa, Technikum Leśnego w Białowieży, Białowieskiej Stacji Geobotanicznej Uniwersytetu Warszawskiego, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży, „Solidarności” Białowieskiego Parku Narodowego, Domu Dziecka w Białowieży, Straży Granicznej, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej i Białowieskiego Ośrodka Kultury.
    
Po obchodach w Galerii OBOK wszyscy chętni mogli obejrzeć wystawę pt. „Legenda o Piastowskiej Matce Królów” z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Mateusz Gutowski