• Żubry
  • Sarny

VI PRZEGLĄD KOLĘDNICZY Białowieża 2017. LEĆ, KOLĘDO LEĆ..

VI PRZEGLĄD KOLĘDNICZY Białowieża 2017. LEĆ, KOLĘDO LEĆ..

Dom Pomocy Społecznej„Rokitnik” wraz z Białowieskim Ośrodkiem Kultury w Białowieży miał zaszczyt gościć znakomite grupy kolędnicze przybyłe na VI Przegląd Kolędniczy Domów Pomocy Społecznej " Leć, kolędo leć... "


 "Las wokoło śpi,
   Sypie biały śnieg,
   Ziemia cicho drży,
   Dzwonów słychać śpiew...
   Noc otula świat,
   Srebrem niebo lśni
   Wieje dobry wiatr
   I osusza łzy..."
   Kolędowy czas- Anna Warecka

Gościnne progi Białowieskiego Ośrodka Kultury w dniu 26 stycznia 2017 r. udostępniły scenę licznie przybyłym kolędnikom.

Spotkanie z kolędą  popularyzuje tradycję bożonarodzeniowego kolędowania, umożliwia prezentację dorobku artystycznego zespołów i wymianę doświadczeń.

Przegląd utwierdził  w przekonaniu jak silna jest tradycja kolędowania, jak wielka jest potrzeba  spotykania się i wymiany doświadczeń. Dla osób niepełnosprawnych wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i stanowi szczególną okazję do zaprezentowania talentu :wokalnego, instrumentalnego i teatralnego.

Na scenie mieliśmy przyjemność obejrzeć gwiazdy tradycyjne i współczesne, jasełka, kolędy i pastorałki, sceny obrzędowe oraz mnóstwo aniołów, pasterzy i  diabełków . Jeszcze raz powróciliśmy do świątecznej, bożonarodzeniowej atmosfery.

VI Przegląd Kolędniczy swoją obecnością zaszczycili Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego Pani Jadwiga Dąbrowska, Kierownik PCPR w Hajnówce Pan Paweł Szymaniuk, Wójt Gminy Białowieża Pan Grzegorz Kasprowicz, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Białowieża Pani Elżbieta Laprus, Dyrektor Domu Dziecka w Białowieży Pani Krystyna Dackiewicz, Dyrektor Białowieskiego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna MonikaTurosieńska-Durlik, Wikariusz Parafii Prawosławnej w Białowieży Ks. Walery Piotrowski, założyciel WTZ w Hajnówce i wieloletni kierownik Pan Michał Bajko oraz przedstawiciel Firmy Ipson Pan Piotr Ruducha.  

Zespół Ruczajok działający przy BOK w Białowieży pod kierunkiem Pana Marka Zubryckiego wykonał kolędy katolickie i prawosławne wprowadzając kolędniczy nastrój.
 
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Rokitnik w Białowieży Pan Mikołaj Golonko przywitał licznie zebranych gości. Przypomniał o krótkiej historii przeglądu dodając, że z roku na rok przybywa grup kolędniczych, więc tradycja jest kultywowana, tym razem w Ośrodku Kultury dla szerszego grona odbiorców.

Uroczystego otwarcia dokonała Pani Jadwiga Dąbrowska i Pan Grzegorz Kasprowicz.

Na scenie zaprezentowało się 12 grup kolędniczych z Domów Pomocy Społecznej z: Brańska, Siemiatycz, Jałówki, Czerewek, Garbar, Choroszczy, Łomży, Grajewa, Mocieszy, Białegostoku przy ul. Świerkowej i Baranowickiej oraz Białowieży.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki ,dyplomy, słodycze  oraz pluszowego misia.

Zabawa karnawałowa dopełniła całości  spotkania.

Ogromne podziękowania składamy sponsorom:
Firmie Ipson
Aptece Melisa w Hajnówce
PSS Społem w Hajnówce
Przedsiębiorstwu Mango w Hajnówce